O nás

Již od dávných věků obdivují lidé koně pro jeho sílu, rychlost, vytrvalost, a to vše je harmonicky sleděno v jeden celek. Poté co člověk uměl využít tyto tři vlastnosti a stal se přítelem, byl využíván tento tvor jako nenahraditelný pomocním v širokém odvětví jako je doprava, zemědělství, práce v lesích, pohon různých strojů, atd. Do bitev šli po boku lidí a rytířské turnaje bez koní, to by asi také nebylo nic zajímavého.

Poté co lidstvo vynalezlo parní stroje a spalovací motory, již koně nikdo nepotřeboval. Ve městech se začali prohánět tramvaje, vagony na železnici tahal železný oř, z něhož syčela pára. Na silnice se vydala nákladní auta, osobní auta, motocykly. Na polích se objevily první traktory a v této době byl osud těchto nic netušících přátel zpečetěn.

Naštěsí jsou lidé co nezapomenuli co koním dluží. A tak se koně využívají v poslední době ve sportovním odvětví, v soutěžích a ti nejlepší se zůčastňují olympijských her, stejně tak jako lidé. I v lesích a na polích ještě najdete koníka jak táhne kládu nebo vozík.

V Orlických horách, mezi loukami a vesnicemi se v těsné blízkosti Králík nachází náš jezdecký klub Červená Voda. V současné době máme 12 koní. Působíme především jako sportovně- rekreační klub a zúčastňujeme se různých závodů a soutěží.

Náš jezdecký klub Červená Voda také nabízí výuku dětí na koních a veškerou péči o něj.

Naším cílem je vychovat a prezentovat spokojené, zdravé koně.

Protože.. „Nejkrásnější pohled na svět je přeci z koňského hřbetu“ ;)